Close
ul. Cieszyńska 404 43-382 Bielsko-Biała ( Wapienica )
503980191 bioprzystan@gmail.com
Zdrowy deser z kaszy jaglanej

Zdrowy deser z kaszy jaglanej

Desery z kaszy jaglanej , są również zdrowym i smacznym śniadaniem z którego na pewno ucieszą się nasze dzieci 😉

Składniki na ok 3 porcje :

1 mleczko kokosowe  ( może być również woda lub jakieś inne mleko roślinne)

1 woreczek kaszy jaglanej

1 śmietanka 30% ( można zastąpić roślinną )

3 banany

orzechy włoskie ( nie są konieczne , były tylko dekoracją na górze )

tabliczka gorzkiej czekolady

1 łyżka miodu do posłodzenia bitej śmietany (można wybrać dowolny zamiennik cukru )

 

 

Zaczęłam od przepłukania kaszy jaglanej gorącą wodą ( ma to na celu pozbycie się goryczki ) . Przepłukaną kaszę  jaglaną gotowałam  w mleczku kokosowy ( 1/3 mleczka zostawiłam na koniec , żeby lepiej się blendowało  kaszę )

Czekałam , aż kasza jaglana wpije całe mleczko i będzie już ugotowana , wtedy przełożyłam do blendera dodałam 2 banany , pozostałą część mleczka kokosowego i wszystko zmiksowałam na papkę , ważne by nie było czuć nierozdrobnionej kaszy ,musi mieć konsystencję musu ) Gdy udało się uzyskać odpowiednią konsystencję przelałam połowę zmiksowanej kaszy do pojemników , w których podawałam deser .

Następnie do termomixa wlałam śmietankę 30% , dodałam 1 łyżeczkę miodu i miksowałam do uzyskania bitej śmietany . ( nie za długo , bo może nam wyjść masło 😉

Przygotowaną porcję  śmietany przekładałam naprzemiennie z masą z kaszy jaglanej .Do środka powkładałam również banana pokrojonego w plasterki . Na sam koniec roztopiłam gorzką czekoladę w kąpieli wodnej i polałam nią sam wierzch. Dodatkowo na górę ułożyłam jeszcze pokrojone banany i orzechy włoskie. Przygotowanie nie zajęło dużo czasu , a wyszło tak jak na zdjęciu. Smacznego !;)

 

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *