Close
ul. Cieszyńska 404 43-382 Bielsko-Biała ( Wapienica )
503980191 bioprzystan@gmail.com
Pasta/ krem orzechowo-migdałowy w 5minut

Pasta/ krem orzechowo-migdałowy w 5minut

Świetny zamiennik dla mocno słodzonych kremów orzechowych , czekoladowych  . Do naszego przepisu wystarczy dodać niewielką ilość karobu , gorzkiej czekolady lub prawdziwego kakao i otrzymamy świetny i zdrowy zamiennik nutelli czy też innych kremów czekoladowo-orzechowych bez grama cukru i szkodliwych  dodatków .

Potrzebne składniki  (według uznania) ja dodałam tak :

Orzechy laskowe 100gr

Migdały 100gr

Orzechy włoskie 200gr

Daktyle 200gr

Jako bazę użyłam wodę natomiast można skorzystać również z mleczka kokosowego  lub jakiegoś innego mleka roślinnego , dodając naturalnego masła otrzymamy konsystencję masła orzechowo-migdałowego.

Przygotowanie było bardzo szybkie i bardzo proste . Wszystkie składniki ze sobą zmieszałam w termomixie na największych obrotach i pasta była już gotowa. Górę posypałam płatkami migdałowymi .  Pastę włożyłam do słoiczka i teraz przez kilka dni będę z niej korzystać jako: pastę kanapkową , krem do naleśników , krem do wafli bezglutenowych tak jak na zdjęciu . Otrzymaliśmy zdrową i szybką przekąskę pełną wartościowych składników , dzięki dużej ilości orzechów . Smacznego !;) Mam nadzieję , że więcej już nie sięgniecie w sklepach po kremy czekoladowo-orzechowe , za to będziecie zdrowsze wersje przygotowywać sami !! 😉

 

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *